Sme skupina priateľov - nadšencov prírodných stavebných materiálov, predovšetkým produktov z ovčej vlny. Jej zber zo slovenských salašov, spracovanie a inštalácia do obydlí, je naplnením nášho dávneho sna „prinavrátiť do domovov lokálny, prírodný a najlepší izolačný materiál pod slnkom“.

Spracovávaním slovenskej ovčej vlny priamo podporujeme dávnu tradíciu pastierstva, čo zvyšuje ekologickú kvalitu lúk a zlepšuje podmienky pre zamestnanosť v tradičnom odvetví nášho regiónu.

Pochádzame zo srdca Slovenska, z Banskej Bystrice, kde sa nám po dlhých prípravách podarilo rozbehnúť malú dielňu pre spracovanie ovčej vlny. Zároveň máme blízko do všetkých kútov Slovenska a radi Vám Izovlnu.sk nafúkame do konštrukčných dutín alebo nových stien a striech. 


Richard Bradáč
návrhy a realizácie

Objavil som pre nás vlnu, materiál, ktorého je na Slovensku dostatok, a predsa hnije v stodolách chovateľov. V čase, keď som zatepľoval naše jurty (jurtland.webnode.sk) a hľadal som prírodnú izoláciu, zistil som, že ideálna bude ovčia vlna z lokálnych zdrojov. Tá, hoci bola dostupná, nebola spracovaná spôsobom, aký potrebujem, resp. nebola fúkaná. A tak som začal hľadať cesty, ako zo surovej vlny vyrobiť izolačný materiál – a zároveň, ako ním zatepliť. Čistil a pral som ju rôznymi spôsobmi, sušil, presúšal, vlkoval, čuchral, skúmal som jej vlastnosti a reakcie. Keď som bol s materiálom spokojný, hľadal som spôsob, ako vlnu nafúkať do stavebnej konštrukcie a dostať ju do každej dutiny. A tak som našiel unikátny spôsob fúkania spracovanej ovčej vlny, ktorý ponúkam s čistým zámerom. Lebo nič prirodzenejšie a zdravšie ako je vlna na izoláciu nepoznám.Miloš Vincík
obchodný reprezentant

Moje meno je Miloš Vincík. S ovčou vlnou som sa najprv stretol v mojom vankúši, ktorý som dostal na Vianoce. Spalo sa na ňom výborne a vtedy začal môj sen o prinesení ovčej vlny do slovenských domovov. 
Ako izolačný materiál ma zaujala už pred desiatimi rokmi, kedy som zabezpečoval jej dovoz pre stavebné účely z Rakúska. Organizoval som semináre prírodného staviteľstva a už vtedy som vnímal výrazný nedostatok kvalitných, nezávadných a cenovo dostupných izolačných materiálov. 
Dnes spolupracujem so staviteľmi, ktorí využívajú prírodné materiály a teší ma, že stále viac ľudí cíti potrebu žiť v zdravom prírodnom obydlí a podporiť tým udržateľnosť a kultúru našich predkov. V súčasnosti vnímame potrebu znovu objavovania dávno zabudnutých materiálov a skúmame ich evolúciou vytvorené vlastnosti. A práve to ma na vlne baví, objavovať možnosti jej využitia a jej bezkonkurenčné technické parametre. Rád sa s vami podelím o svoje poznatky na výstavách či seminároch, kde Vám Izovlnu.sk s radosťou predstavím.